RSV اکنون یک بیماری قابل گزارش در PEI است، زیرا واکسن هایی برای ویروس ساخته شده است

ویروس تنفسی معروف به RSV تحت قانون بهداشت عمومی در PEI به یک بیماری قابل اطلاع تبدیل شده است.

رئیس بهداشت عمومی استان، دکتر هدر موریسون، می گوید که ویروس سنسیشیال تنفسی (تلفظ می شود sin-SISH-ul) یک بیماری شایع دوران کودکی است که معمولاً در اواخر پاییز و اوایل بهار ظاهر می شود.

RSV معمولاً علائم خفیف و شبیه سرماخوردگی ایجاد می کند، اما می تواند برای نوزادان و بزرگسالان مسن تر جدی تر باشد.

Mpox و بیماری های منتقله از کنه آناپلاسموز و بابزیوز نیز به لیست گزارش اجباری استان اضافه شد که این آیین نامه از 13 می به اجرا درآمد.

موریسون گفت افزودن این بیماری ها به لیست بیش از 70 بیماری قابل اطلاع در PEI راهی برای تقویت نظارت و پاسخ بهداشت عمومی به آنها است.

به ویژه برای RSV، او گفت که چندین واکسن امیدوارکننده برای نوزادان و بزرگسالان در حال توسعه وجود دارد، بنابراین استان‌ها و مناطق تا آنجا که می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره شیوع آن جمع‌آوری می‌کنند.

دست بزرگسالی که دست نوزاد را لمس می کند.
ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV یک بیماری رایج در دوران کودکی است، اما زمانی که در نوزادان یا بزرگسالان مسن‌تر رخ دهد می‌تواند جدی‌تر باشد. (مارتا اروین/آسوشیتدپرس)

“با عرضه این واکسن‌ها… PEI واقعاً به داده‌های خوبی از نظر نظارت بر اثربخشی واکسن‌های آینده نیاز دارد. و این واقعاً مهم است زیرا ما همه بیماری‌های تنفسی خود را ردیابی می‌کنیم تا بتوانیم مطمئن شویم که یک واکسن دریافت می‌کنیم. او گفت که کنترل خوبی در مورد RSV، آنفولانزا و COVID.

“با گزارش‌دهی اجباری، می‌توانیم مطمئن شویم که داده‌های بهتری دریافت می‌کنیم، اطلاعات بیشتری درباره محدوده سنی با تشخیص‌های RSV که دریافت می‌کنیم. به عنوان مثال، آیا در افرادی که ۶۵ سال و بالاتر هستند، شناسایی بیشتری دریافت می‌کنیم؟

“[It] به نظارت کلی کمک می کند و همچنین در صورت معرفی واکسنی در آینده می تواند اطلاعات پایه را به ما بدهد.”

یک تصویر میکروسکوپ الکترونی ارائه شده توسط مؤسسه ملی بهداشت، ویریون‌های ویروس سنسیشیال تنفسی انسانی (RSV)، آنتی‌بادی‌های آبی رنگی و پروتئین ضد RSV F/طلا، زرد رنگی را نشان می‌دهد که از سطح سلول‌های ریه انسان می‌ریزند.
موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی مستقر در ایالات متحده این عکس بزرگ‌نمایی شده از ویروس تنفسی که باعث علائم RSV می‌شود را ارائه کرد. (موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی)

موریسون از نمونه واکسنی استفاده کرد که برای روتاویروس معرفی شد.

“این ما را کاهش داد [hospital] پذیرش کودکان کمتر از پنج سال به دلیل روتاویروس بیش از 90 درصد در طی یک سال. بنابراین بسیار مهم بود که این نوع داده‌های نظارتی در مورد روتاویروس برای سال‌ها… قبل از معرفی آن واکسن وجود داشته باشد.»

موریسون گفت که پزشکان و پرستاران، نه خود بیماران، ملزم به گزارش موارد RSV و سه بیماری جدید قابل گزارش دیگر هستند.

“من فکر نمی کنم تفاوت قابل توجهی وجود داشته باشد به جز اینکه آن را رسمی تر می کند، زیرا بسیاری از این اطلاعات را قبلاً باید به دست می آوردیم … اما اطلاعات بهتری در مورد آن شناسایی هایی که داریم به ما می دهد.

“چه تعداد ردیابی RSV که سال به سال داریم به طور رسمی انجام نشده است و اکنون می خواهیم مطمئن شویم که این اتفاق می افتد.”

در این عکس فایل، یکی از اعضای کادر پزشکی واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را در مزرعه Tudor در مکه، کالیفرنیا در 21 ژانویه 2021 آماده می‌کند.
هنگامی که واکسن‌های جدید تولید می‌شوند، مهم است که بدانید چند نفر در یک جمعیت به این بیماری مبتلا شده‌اند، هدف واکسن‌های جدید برای پیشگیری از آن، مقایسه میزان قبل و بعد از آن است. (جای سی هونگ/آسوشیتدپرس)

موریسون گفت که اکثر کودکان تا سن دو سالگی عفونت RSV را تجربه خواهند کرد، اما عفونت مجدد با این ویروس ممکن است در تمام سنین رخ دهد.

او گفت: “من فکر می کنم ما برای مدت طولانی از RSV آگاه بوده ایم… من فکر می کنم که با کووید علاقه و تمرکز زیادی روی عفونت های تنفسی به طور کلی وجود دارد. بنابراین فکر می کنم ما به آن توجه بیشتری می کنیم.”

ما از پایان ماه اوت 384 شناسایی RSV در PEI داشته ایم.– دکتر هدر موریسون

“در PEI ما سه شیوع RSV در این فصل داشته‌ایم و این همه‌گیری RSV البته طبق مقررات ما قابل گزارش است. ما از پایان ماه اوت 384 RSV در PEI شناسایی کرده‌ایم.”

و این احتمالاً کل داستان را بیان نمی کند. موریسون گفت، مانند آنفولانزا، تشخیص RSV تایید شده توسط آزمایشگاه تنها نشانه‌ای از فعالیت بیشتر در جامعه است، زیرا بسیاری از افراد مبتلا به RSV به دنبال مراقبت پزشکی یا آزمایش نیستند.