کمک بیشتر از اتاوا برای مبارزه با آتش سوزی جنگل های NS

اگر برق یا داده دستگاهتان کم است، به‌روزرسانی‌های آتش‌سوزی خود را در CBC Lite دریافت کنید. این وب سایت ما با پهنای باند کم و فقط متنی است.


دولت فدرال منابع بیشتری را برای کمک به مبارزه با آتش‌سوزی‌هایی که بخش‌هایی از نوا اسکوشیا را فراگرفته است، تأیید کرده است.

بیل بلر، وزیر امنیت عمومی، صبح پنجشنبه در اتاوا از این حمایت خبر داد.

نیروهای مسلح کانادا پشتیبانی برنامه ریزی و هماهنگی و همچنین آتش نشانان و متخصصان آتش نشانی را برای کمک به کنترل شعله ها ارائه خواهند کرد. از آتش نشانان برای امداد رسانی به اکیپ هایی که روزها در زمین مشغول به کار هستند استفاده می شود.

بلر گفت: “آنها کار خارق العاده ای انجام می دهند، اما رک و پوست کنده آنها نیاز به کمک دارند. آنها به کمک نیاز دارند و به منابع اضافی نیاز دارند.” این آتش‌سوزی به‌ویژه خطرناک است و ما بسیار نگران هستیم که در واقع تعدادی از جوامع و دیگر زیرساخت‌های حیاتی در جنوب نوا اسکوشیا را تهدید کند و بنابراین ما در سریع‌ترین زمان ممکن برای کمک به آنها اقدام خواهیم کرد.»

اتاوا می گوید که نیروهای مسلح به مبارزه با آتش سوزی های جنگلی NS کمک خواهند کرد

بیل بلر، وزیر آمادگی اضطراری می گوید که دولت فدرال در حال ارسال حمایت نظامی به نوا اسکوشیا برای کمک به مقابله با آتش سوزی های جنگلی است.

آتش سوزی غیرقابل کنترل در بخش هایی از شهرستان شلبرن بزرگترین آتش سوزی ثبت شده در این استان است و آتش سوزی های بیشتری در این منطقه آغاز شده است. آتش سوزی دیگری در نزدیکی هالیفاکس حدود 150 خانه را ویران کرده است، اما اکنون 50 درصد مهار شده است.

بلر گفت که دولت فدرال همچنین در حال ارزیابی این است که چه منابع بیشتری را می توان از طریق سایر ادارات و آژانس ها در دسترس قرار داد.

علاوه بر پشتیبانی اتاوا، 100 آتش نشان از ایالات متحده به نوا اسکوشیا در راه هستند، از جمله 25 نفر که انتظار می رود بلافاصله وارد شوند و 60 تا 80 نفر دیگر نیز در آخر هفته انتظار می روند.

توری راشتون، وزیر منابع طبیعی استان، گفت که نوا اسکوشیا در حال حاضر حدود 190 آتش سوزی در زمین های وحشی را در سال جاری شاهد بوده است که از مجموع 157 مورد در سال گذشته بیشتر است.

شان فریزر، نماینده کابینه فدرال برای استان، نماینده لیبرال مرکزی نوا، صبح پنجشنبه گفت که اتاوا هر درخواست کمکی را که بتواند، تایید خواهد کرد.

فریزر به سی‌بی‌سی گفت: «ما هر کاری از دستمان برمی‌آید برای کمک به حفظ امنیت مردم و مبارزه با این آتش‌سوزی‌ها و محافظت از استان خود نوا اسکوشیا انجام می‌دهیم.» صبح اطلاعات.

نگرش این است که هر کمکی را که برای کمک به حفاظت از نوا اسکوشیا در استان لازم است دریافت کنیم تا بتوانیم سهم خود را انجام دهیم.»

جاده ای شکسته و در کنار یک آب فرو ریخته و دود از زیر آن بلند می شود.
پلی در جاده پورت کلاید، که رودخانه کلاید، NS، و پورت کلاید را به هم متصل می کند، پس از سوختن تکیه گاه های چوبی زیر در آتش سوزی در آن منطقه فرو ریخت. (نوا اسکوشیا RCMP)

فریزر گفت که او حدود ساعت 5 صبح پنجشنبه با آنیتا آناند وزیر دفاع صحبت کرده و او به او گفته است که “او هر درخواستی را که در راه است تایید می کند.”

فریزر گفت که دولت فدرال قبلاً با ارائه نظارت هوایی از حمل و نقل کانادا، تریلرهای راحتی خدمه از گارد ساحلی کانادا و حمل و نقل کانادا، هلیکوپترهای گارد ساحلی و کامیون های آتش نشانی وزارت دفاع به حمایت از تلاش ها کمک کرده است.

اتاوا همچنین از طریق صلیب سرخ کانادا برای ارائه کمک های مالی به برنامه همسانی کمک خواهد کرد و از طریق برنامه ترتیبات کمک مالی فدرال در بلایای طبیعی از استان حمایت خواهد کرد تا بتواند به افرادی که آسیب دیده اند کمک مالی کند.

فریزر گفت: “دولت فدرال برای کمک به کاهش هزینه ها وجود خواهد داشت، بنابراین استان نوا اسکوشیا نباید در موقعیتی قرار گیرد که آنها تصمیم بگیرند از مردم حمایت نکنند، زیرا آنها پول نقد برای پوشش دادن آن را ندارند.” گفت.