چگونه یک جامعه در مونترال گرد هم آمدند تا به این زن کمک کنند تا تولدش را جشن بگیرند

ماریا کلودیا گراو مارتینز به کلمات روی صفحه خود خیره شد و به این فکر کرد که آیا باید وضعیت مخمصه خود را به صورت ناشناس در گروه فیس بوک Thrive NDG پست کند.

در نهایت، او تصمیم گرفت که عمومی شود و “پست” را با نام خود در معرض نمایش بگذارد.

او می گوید که درخواست او ساده بود، هرچند شرم آور. او برای جمع آوری مواد و مواد لازم برای پختن کیک تولد برای جشن 27 سالگی خود به کمک نیاز داشت.

گراو مارتینز گفت: تا کنون، سال 2023 “در برخی مواقع واقعا غیر قابل تحمل بوده است، زیرا من نمی توانم کار کنم و پول سخت است.”

او که اصالتاً اهل کلمبیا است، نمی تواند کار زیادی بجز صبر کردن انجام دهد، زیرا درخواست او برای اقامت دائم بررسی می شود.

با وجود وضعیت مالی او، جشن تولد با کیک برای گراو مارتینز اهمیت ویژه ای دارد. این بخشی از قولی است که پدرش به او داده بود که هر سال تولدش را با کیک متفاوتی جشن بگیرد.

زمانی شروع شد که مادرش، که گراو مارتینز او را “راک” توصیف کرد، چند ماه قبل از تولد 18 سالگی او، در سال 2014 درگذشت.

ماریا کلودیا گراو مارتینز، مرکز، در تصویر با والدین و خواهر کوچکترش در سال 2014.
ماریا کلودیا گراو مارتینز، مرکز، با والدین و خواهر کوچکترش در سال 2014 عکس گرفته شده است. او از دسامبر 2019 خانواده خود را در کلمبیا ندیده است. (ارسال شده توسط ماریا کلودیا گراو مارتینز)

او می‌گوید: «پدرم می‌دید که من همیشه در حوالی روز تولدم کاستی‌ها یا چیزهای عجیبی داشتم.

قبل از فوت مادرش، کار پدرش چندین بار خانواده را از بین برده بود، بنابراین گراو مارتینز اغلب تولد خود را در یک شهر جدید جشن می گرفت.

او می گوید پس از مرگ مادرش، گراو مارتینز به حرکت خود ادامه داد، این بار دورتر و دورتر از کلمبیا به عنوان راهی برای کنار آمدن با فقدان.

در سال 2019، یک دوره کارآموزی باعث شد که او از بریتانیا به مونترال نقل مکان کند، جایی که در نهایت با شریک زندگی خود آشنا شد.

او گفت: «این اولین بار است که می‌توانم خانه داشته باشم، اما همه چیز دیگری که مرا به یاد خانه می‌اندازد، اینجا نیست.

با نزدیک شدن به روز بزرگ در اواخر ماه مه، گراو مارتینز خود را برای تولد دیگری که دور از خانواده و دوستان قدیمی و جدید سپری کرده بود، استعفا داد – زیرا کسانی که او در اینجا ملاقات کرده است اخیراً به آنجا رفته اند.

او گفت: «این اولین سالی بود که من واقعاً کاملاً تنها بودم.

کیک تولد مهمتر به نظر می رسید و در عین حال دست نیافتنی بود. بنابراین، او شروع به تایپ پستی در فیس بوک کرد که در آن از کسی می پرسید که آیا کسی مواد ضد حساسیت یا تزئینات کیک دارد.

جامعه NDG به کمک می آید

جولی لابرک در خانه خود در نوتردام دو گریس، جایی که پنج سال در آنجا زندگی کرده است، یک کسب و کار نانوایی دارد. او در حال مرور فیس بوک بود که پست گراو مارتینز توجه او را جلب کرد.

او گفت: «این واقعاً به من ضربه زد. من یک بار در آن شرایط بودم.

درست قبل از نقل مکان به NDG، لابرک طلاق را پشت سر گذاشته بود و دوران تنهایی خاصی را در زندگی خود سپری می کرد.

او درباره پسر پنج ساله‌اش می‌گوید: «به خصوص برای فرزندم، همیشه سعی می‌کردم تولد او را با کیک خاص کنم.

جولی لابرک با لباس سفید و کیک سبز رنگ در دست دارد.
جولی لابرک، که به عنوان شیرین‌ترین سرآشپز نیز شناخته می‌شود، یک کیک مخملی قرمز با باترکرم وانیلی، که در تصویر اینجا نیست، برای تولد گراو مارتینز اهدا کرد. (ارسال شده توسط Julie Labrecque)

او با داشتن زمان اضافی، پیشنهاد پخت کیک برای گراو مارتینز را داد و خود را به جمعی از اعضای جامعه که روی پست فیس بوک نظر می دادند اضافه کرد.

لابرک گفت: «این باعث شد که من از این جامعه تشکر کنم.

به طور کلی، 59 نظر متفاوت از آرزوهای تولد گرفته تا کمک های مالی به داستان های شخصی از دیگر تازه واردانی که با سیستم مهاجرت سروکار دارند، وجود داشت.

گراو مارتینز می‌گوید: «در پایان روز فکر می‌کنم مثل دو روز قبل احساس تنهایی نمی‌کردم.

آن شب، او تولدش را در بالکن خود با همسرش و مادر شریکش جشن گرفت. او به اندازه کافی جمع کرده بود تا برای خودش چند کیک شکلاتی درست کند و از کیک قرمز مخملی اهدایی لابرک و کیک باقیمانده همسایه دیگر لذت برد.

گراو مارتینز، جدا از تولد، می‌گوید که تمایل دارد زمان زیادی را برای خود اختصاص ندهد. به همین دلیل است که هر بار که یک سال مهم دیگر را مشخص می کند، یک رفتار بسیار خاص است.

“حتی اگر همه چیز اشتباه پیش برود، همه چیز بد است، من هنوز تولدم و کیکم را دارم و فقط به این امید کوچک نگاه می کنم و این باعث می شود تا بقیه سال به من انرژی بدهد.” او گفت.