افزایش شتاب خودرو

دلایل کاهش عجله خودرو چیست؟ حیاتی برطرف کردن این موردها عجله خودروی خویش را بهبود ببخشید خلل در هر یک از این فرایند بی‌شک سبب ساز ایراد در عملکرد موتور و کاهش راندمان آن خواهد شد و یکی از جاهایی که این کمتر اثر خود را نشان میدهد شتاب خودرو هست شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از مدتی استفاده از اتومبیل یک روز به خود آمده و دیده‌اید که این خودرو دیگر آن اتومبیل پیشین نیست و عجله گذشته را ندارد.

در همین مطلب در مورد علل همین ایراد در خودرو مواردی را ذکر کرده ایم که حساس برطرف نمودن آن نقص‌ اتومبیل حل خواهد شد.

عارضه ها کاهش شتاب اتومبیل چیست؟ کلیدی برطرف کردن این موردها شتاب خودروی خویش را بهبود ببخشید.

به گزارش دوره کشور ایران موتورهای درونسوز در شرایط کلی به دو جور دو روزگار و چهار زمانه تقسیم‌بندی می‌شوند.

هر سیکل یا این که چرخه در موتور چهار زمانه اساسی 4 مرحله است: مکش: در همین مرحله ابتدا سوپاپ محل ورود گشوده شده و ادغام سوخت و هوا وارد سیلندر می‌گردد.

ادغام مطلوب سوخت و هوا یکی از از مهم‌ترین عوامل در بهبود عمکرد موتور بوده و در شکل عدم رعایت همین نسبت، راندمان موتور کمتر خواهد یافت.

تراکم: در همین سطح پیستون از نقطه انتهایی (Bottom Dead Center) به سمت بالا حرکت کرده و سبب حجمی ترکیب سوخت و هوا می‌گردد.

سیکل های 4 گانه موتور عارضه ها کاهش شتاب خودرو چیست؟ اهمیت برطرف نمودن این مورد ها عجله خودروی خویش را بهبود ببخشید.

انفجار: جرقه شمع زیرا کبریتی در خرمن سبب ساز احتراق و انفجار مخلوط سوخت و هوا شده و در عاقبت پیستون دوباره به سمت نقطه انتهایی برگردانده می‌شود.

تخلیه: در غایت گاز و دود حاصل از احتراق بایستی تخلیه گردد که در این مرحله، سوپاپ تخلیه دود گشوده شده و دود و گازهای تولیدی بیرون می‌شوند.

به گزارش همپا مکانیک روند چهارگانه فوق از آن جهت در همین مطلب آمده هست که نقص‌ در هر یک از این فرآیند بی‌شک سبب خلل در کارایی موتور و کمتر راندمان آن خواهد شد و یکی از جاهایی که این کمتر اثر خود را نشان میدهد شتاب ماشین می باشد در ادامه به تحلیل جزیی عارضه ها کاهش شتاب ماشین می‌پردازیم خرابی یا کثیفی فیلتر هوا: در شرایطی‌که تنفس معمولی ماشین مختل شده و مجاری تنفسی آن مسدود یا این که خراب گردد مثل آدمی در گیر مشکلات شدیدی خواهد شد.

فیلتر هوا یک عدد از ارکان اهمیت سیستم تنفسی اتومبیل بوده و قطع به یقین یکی از از تجهیزاتی هست که صدق کارایی آن لازمه ( خیر شرط کافی) کارایی مناسب موتور است.

فیلتر هوا و لزوم بده بستان آن عارضه ها کاهش عجله خودرو چیست؟ اساسی برطرف نمودن همین مورد ها شتاب خودروی خویش را بهبود ببخشید.

فساد یا این که کثیفی فیلتر هوا، مسیر ورود هوا را مسدود کرده و در سرانجام موتور به هر دری می زند تا نفس بکشد که همین به این معنی که موتور تحت فشار بوده و دیگر آن شتاب و اقتدار دائمی را نخواهد داشت.

کثیفی یا این که مسدود شدن مبدل کاتالیست: گازهای تولیدی در سرانجام احتراق شکل داده در موتور، بایستی نحو شایسته و تمام تخلیه گردند تا موتور به کارایی نرمال خود ادامه دهد.

در مسیر خروج این دودها، قطعه‌ای ذیل تیتر کاتالیست تعبیه شده است که مانع از ورود گازهای سمی به محیط اطراف گردد حالا درصورتیکه کاتالیست کثیف، مسدود یا خراب شده باشد مانع از خروج گازهای تولیدی چه سمی و چه غیر سمی شده و به عبارتی تنفس اتومبیل مختل شده که همین موضوع نیز منجر کمتر راندمان موتور شده و خود را در کمتر عجله ماشین نشان خواهد داد.

راحت شدن سیم گاز: سیم گاز قطعه‌ای مکانیکی بوده و به مرور زمان، قابلیت و امکان شل‌شدگی آن وجود دارد.

حساس شل شدن سیم گاز، دریچه هوا به طور کامل باز نشده و تناسب میان سوخت و هوا به نیز خواهد خورد.

در سرانجام انفجار قدرت اضطراری را نداشته و سبب کاهش راندمان موتور خواهد شد.

خرابی مافلر: مافلر یا این که صدا خفه‌کن در گذر زمانه پیر و فرسوده شده و دیگر نباید انتظار داشت عملکردی را که به زمان صفر بودن داشت هم‌اکنون نیز به اکران بگذارد.

معمولا مافلر پس از یکسری سال زنگ زده و یا به علت تجمع ذرات دوده، آنچنان که بایستی کار نکرده و سبب ساز کارکرد نامطلوب موتور خواهد شد.

مافلر دلایل کمتر شتاب اتومبیل چیست؟ حساس برطرف نمودن همین مورد ها عجله خودروی خویش را بهبود ببخشید.

همانطور که ملاحظه می‌نمایید کلیه مورد ها فوق به سیستم تنفس اتومبیل مربوط بوده و می‌توان همین خرابی‌ها در خرابی یا مشکل در سیستم تنفسی طبقه‌بندی نمود.

فساد پمپ بنزین: پمپ بنزین اتومبیل معمولا در باطن باک قرار داشته و وظیفه آن پمپاژ سوخت به سمت موتور است.

در صورت خرابی پمپ بنزین، سوخت به اندازه به موتور نرسیده و در سرانجام موتور بازدهی ضروری را نخواهد داشت.

همین مسئله به ویژه در دورهای بالا بیش از پیش خویش را نشان می‌دهد.

مشکل انژکتور: در گذر زمان، انژکتور هم مثل هر قطعه دیگری عملکرد مناسب روزهای اول را نداشته، لذا سوخت به اندازه به سیلندر تزریق نمی‌گردد.

عدم تزریق کافی سوخت باعث بر هم تناول کردن تعادل دربین سوخت و هوا شده و در غایت موتور از عملکرد مورد انتظار فاصله گرفته و دیگر عجله و اقتدار گذشته را نخواهد داشت.

انژکتور عارضه ها کاهش شتاب خودرو چیست؟ اهمیت برطرف کردن همین مورد ها عجله خودروی خویش را بهبود ببخشید.

دو مورد مطروحه فوق را نیز می‌توان به نحوی در ارتباط کلیدی سیستم سوخت‌رسانی ماشین در لحاظ گرفت.

فساد رینگ و پیستون‌ها: فساد یا فرسودگی رینگ‌ها و پیستون‌ها سبب نشتی مخلوط سوخت و هوا به کارتر شده و در نتیجه اقتدار ناشی از احتراق به شدت کاهش می‌یابد.

فساد استپر موتور: شاید بتوان مهم‌ترین وظیفه استپر موتور را تهیه هوای محل ورود به موتور دانست و حساس دقت به آنچه تا کنون تیتر شد پر‌نور میباشد که خطا یا این که ایراد در کارایی آن سبب ساز نقص‌ در عملکرد موتور و کمتر راندمان آن خواهد شد.

فساد سوپاپ‌ها: وجود رسوب بر بر روی سوپاپ‌ها باعث به ایراداتی در مرحله حجمی و همینطور هوارسانی به موتور شده عملکرد آن را به شدت ذیل اثر گذاری قرار می‌دهد. کیفیت روغن آیتم استفاده: روغن علاوه بر روانکاری، نقش خنک‌کنندگی را نیز بر عهده داشته و در شکل عدم خنک‌کنندگی مناسب، به برهان حرارت و گرمای بالا، ادغام سوخت و هوا پیش از جرقه‌زنی شمع‌ها منفجر شده و لذا موتور راندمان پیشین را نخواهد داشت.

کثیفی یا این که گرفتگی فیلتر روغن: خرابی فیلتر روغن، عملکرد روغن را مختل نموده و در عاقبت احتمال شکل داد آیتم فوق نیز به دور از انتظار نمی‌باشد.

به کارگیری از لاستیک و رینگ‌های غیراستاندارد: احتمالا استفاده از لاستیک‌ها و یا این که رینگ‌های بزرگ، ظواهر شکیل و مالامال ابهتی را به جهت خودرو به ارمغان داشته باشد ولیکن این امر خود می‌تواند باعث کاهش شتاب ماشین شود.

تهیه و تنظیم نامناسب تسمه تایم: در حالتی که تسمه تایم از تنظیم صحیح و ظریف خود بیرون شود بر حرکت‌ها سوپاپ‌ها تاثیرگذار بوده و مانع از احتراق مطلوب در موتور خواهد شد.

میزان مرغوب بودن تحت سوخت: کیفیت سوخت از دیگر عواملی می باشد که بر میزان اقتدار و عجله موتور تاثیرگذار هست لذا عملکرد فرمایید همواره از سوخت اهمیت میزان مرغوب بودن مطلوب استعمال نمایید.

 

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،