Nvidia Control Panel را باز کنید

از آنجایی که عملکرد این دو بسیار شبیه است، میتوان با استفاده از یک آداپتور «Dual Mode DisplayPort»، دستگاههای DisplayPort و HDMI را به یکدیگر متصل کرد. این کابل از ویدئوهای سه بعدی پشتیبانی می کند. همچنین کابل Monoprice DynamicView Active از محتواهای HDR نیز پشتیبانی کرده و میتواند لحظات شاد و حیرت انگیزی را برای شما و خانواده تان ایجاد کند. اپل اولین سازندهای بود که از کابل تاندربولت در سیستمهای «MacBook Pro 2011» استفاده کرد. اپل برای مک بوکها و آیمکهای خود یک پورت «DisplayPort» اختصاصی طراحی کرده است که به نام «Mini DIsplayPort» شناخته میشود. با این که این پورت ساختهی خود اپل است، بر پایهی «DisplayPort 1.2» که در سال 2009 عرضه شد گنجانده شده است. کابل ضخیمتر برای طول درازتر بهتر است، زیرا به سیم امکان این را میدهد که با HDMI سازگاری بیشتری داشته باشد. اگر تلویزیون و گوشی شما محصولی از برند سامسونگ است، بهترین روش وصل کردن گوشی به تلویزیون مربوط به استفاده از اپلیکیشن Smart View میشود. تاندربولت میتواند با استفاده از پروتکل DisplayPort یا کارت صداهای USB اقدام به انتقال صوت کند. لازم به ذکر است که کابل های فیبر نوری کابل دیسپلیپورت هستند که برای فواصل چند صد فوتی استفاده می شوند.

این کابل دوام بالایی دارد و برخلاف کابل های VGA و DVI به این راحتی حا نه خودش خراب میشه و نه ورودی رو نابود می کنه. اما چیزی که همه جا میگن اینه که کابل های اچ دی ام آی معمولی حدودا تا 15 متر رو جواب میدن و بعد از 15 متر دیگه کم کم سیگنال ضعیف میشه ، مثلا تصویر پرش پیدا میکنه یا تصویر آهسته میشه . این تنها یک قدم از صنعت برای ساده کردن مراحل انتخاب کابل است. هر چند ناگفته نماند این کابل تبدیل DISPIAY PORT بر روی مکهای جدید تعداد زیادی از کامپیوترهای Dell ، HP و Lenovo در حال عرضه شدن است و عملکردش نیز بسیار شبیه HDMI است محتوای تصویری و صوتی HD بر روی یک کابل واحد منتقل میشود ورزلوشن خروجی ( ۲۱۶۰P) به همراه ۸ کانال صوتی است. بهتر است بدانید که به غیر از مایکروسافت هیچ سازنده ای در محصولات همراه خود از دیسپلیپورت و mini displayport استفاده نکرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در انتخاب بهترین کابلهای اچ دی ام آی در سال ۲۰۲۰ با ما همراه 1 cable hdmi باشید.

محافظ کابل Onyx High-Speed HDMI کاملاً مقاوم میباشد و همچنین کابل دارای مجوز رسمی اچ دی ام آی است. کابل Monoprice DynamicView Active از نوع کابلهای فعال میباشد منظور از کابل فعال این است که نیرو را از هر دستگاهی میکشد و سیگنال را در مسافتهای طولانی تر تقویت میکند. برای اینکه بتوانید بهترین کابل HDMI را انتخاب کنید باید بدانید که این کار کاملاً ضروری است اما بسیار آسان میباشد. با این کار درایورهایی که مخفی شدهاند نمایش داده میشود. شما با داشتن بهترین کابل HDMI به راحتی صدا و تصویر را انتقال میدهید و میتوانید محتوا و فیلمهای مورد علاقه خودتان را در ابعادی بزرگتر بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با تاندربولت 3، میتوانید از مطلب «پورت تاندربولت ۳ چیست و چه کاربردی دارد؟ با استفاده از تنها یک پورت تاندربولت میتوانید تا 6 دستگاه را به کمک تکنولوژی «Daisy-chaining» به صورت زنجیرهای به رایانهی خود متصل کنید که به این صورت تعداد پورتهای مورد نیاز برای رایانه به شدت کاهش مییابد. اما پهنای باند انتقال داده در کابل دیسپلیپورت بالاتر از کابل hdmi است. کابل دیسپلیپورت در دو اندازه displayport وmini displayport در بازار موجود است. کیفیت تصویر در هر دو کابل displayport و hdmi به یک اندازه و k 4 می باشد.

کابل displayport از یک طرف دارای انحنا است. تولید این کابل در اصل قرار بود توسط شرکت اینتل تحت نام «Light Peak» انجام شده و برای انتقال دادهها از کابلهای نوری استفاده کند. از کابل دیسپلیپورت کمتر در تلویزیون و بیشتر در کامپیوترها استفاده می شود. این نسخه قادر است از حداکثر سرعت 25.92 Gb/s پشتیبانی کند. برای اینکه بتوان با استفاده از این قابلیت گوشی اندرویدی و تلویزیون را به یکدیگر وصل کرد، باید حتما تلویزیون شما از قابلیت WiDi پشتیبانی کند، در غیر این صورت میتواند دانگل اختصاصی WiDi را خریداری و ضمن اتصال آن به پورت HDMI تلویزیون، امکان پشتیبانی از استاندارد WiDi را برای آن به ارمغان آورید. ولی امروزه اکثر دستگاهها از پورت میکرو USB استفاده میکنند. اکولایزرها همچنین می توانند برای انتقال سیگنال با کیفیت بالا در فاصله چند ده متری استفاده شوند. معنی لغوی آن در زبان فارسی رابط چند رسانه ای اچ دی یا رابط چند رسانه ای با کیفیت بالاست. این نوع کابلها اغلب با 24AWG یا 26AWG یافت میشوند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با کابل hdmi چهار متری وب سایت خود باشید.