7 راه برای مراقبت از خود در میان استرس همه گیر

همه گیری COVID-19 استرس اضافی را با خود به همراه آورده است – اعم از فشار مالی ، تنهایی و انزوا ، یا نگرانی از آینده – و یک متخصص بهداشت روان در PEI می گوید مراقبت از خود برای عبور از آن بسیار مهم است .

Tayte Willows با انجمن بهداشت روان کانادا ، بخش PEI می گوید که او دوست دارد مراقبت از خود را به عنوان “کارهایی که شما برای یافتن تعادل در زندگی خود ، برای حفظ حس خوب رفاه انجام می دهید” توصیف کند.

وی می گوید: “برخی از این روش ها كه می توانیم انجام دهیم عملی است و به ما توانایی كنترل كننده بهزیستی ذهنی خود را می دهد ، برای افراد بسیار مهم بوده است.”

1. احساسات خود را دنبال کنید

Willows می گوید یک مکان خوب برای شروع ، کاری است که به آن علاقه دارید.

او می گوید: “بنابراین اگر واقعاً به ورزش یا هنر یا مطالعه مشغول هستید ، برای انجام این کارها وقت اختصاص می دهید.”

2. راه های اتصال را پیدا کنید

ارتباط فیزیکی در همه گیری ممکن است دشوار باشد ، اما Willows می گوید ارتباط با اطرافیان هنوز مهم است.

“بنابراین یافتن راه هایی برای برقراری ارتباط با افرادی که به آنها اهمیت می دهیم و باعث می شوند احساس کنیم عضوی از یک جامعه هستیم.” .

ویلوز می گوید قدم زدن در وقت ناهار می تواند یکی از راه های اختصاص دادن وقت برای خود در یک روز شلوغ باشد. (CBC)

3. از هرج و مرج عقب بروید

همه گیری به معنای بسیاری از ناشناخته ها و موارد بسیاری است که از کنترل ما خارج است.

ویلوس می گوید مهم است که “فضایی برای هوشیاری و قدردانی فراهم کنیم تا بتوانیم از هرج و مرجی که گاهی اوقات ما را احاطه کرده است قدمی عقب برداریم و در لحظه حاضر واقعاً خودمان را زمین گیر کنیم.”

4- یک روال را حفظ کنید

ویلوس می گوید این یکی سخت ترین مشکل برای پایبندی اوست ، اما واقعاً مهم است.

او می گوید که انجام تکالیفی مانند لباسشویی یا مسواک زدن گاهی اوقات ترسناک به نظر می رسد ، اما وقتی عادت آنها را گرفتید ، به شما کمک می کند احساس کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشید.

وی می گوید: “وقتی دچار یک استرس بزرگ می شویم یا وقتی چیزی در زندگی ما رو به پهلو می افتد ، دانستن اینکه این کارها انجام شده به کاهش استرسی که ممکن است احساس کنیم کمک می کند.” “بنابراین اگر روز واقعا سختی داشته اید در محل کار ، رفتن به خانه و دانستن اینکه هر انتخابی که برای شام صبح انجام داده اید در واقع تقریباً در ظرف قابل تهیه است می تواند واقعاً مفید باشد. “

5. کم شروع کنید

Willows اذعان می کند که وقت گذاشتن برای مراقبت از خود می تواند دلهره آور باشد بنابراین توصیه می کند از کوچک شروع کنید.

گاهی اوقات این چیزهای کوچک همچنین می توانند به عنوان یک آمیزش باشند که در شرایط استرس زا لازم است.– Tayte Willows

“گاهی اوقات می تواند به اندازه گفتن باشد ، می دانید چه چیزی ، هفته ای سه بار می خواهم اطمینان حاصل کنم که هنگام ناهار فقط برای گرفتن هوای تازه کمی در اطراف بلوک قدم بزنم ، به خودم استراحت بدهم ، مناظر جدید ، “او می گوید. “بنابراین در پایان روز به خانه می آیید و یک حمام آب گرم بسیار دلپذیر می خورید و یا یک گفتگوی واقعاً دشوار انجام می دهید و سپس با یک وان پر از بستنی بن و جری آن اضطراب را تسکین می دهید …. بعضی اوقات نیز این چیزهای کوچک می تواند باعث سرگرمی باشد که هنگامی که در شرایط استرس زا هستیم ، ضروری هستند. “

6. به آن بچسبید

ویلوس می گوید تقریباً یک ماه تمرین روزانه طول می کشد تا عادت جدیدی ایجاد شود.

او می گوید ، “می دانید ، در طی دو یا سه روز اول امتحان کردن چیز جدید و تمرین این عادت جدید ، جایگزینی آن در کفش های جدید ناراحت کننده خواهد بود. اما این خیلی سریع شروع به احساس اثرات آن می کنیم.”

وی می گوید که مردم معمولاً می دانند که این مزیت برای آنها مفید است وقتی که بهتر بتوانند از پس موقعیت های استرس زا برآیند.

او می گوید: “آنها احساس آرامش بیشتری دارند و استرس کمتری نیز دارند که از نظر جسمی در بدن خود تحمل می کنند. بنابراین ممکن است در شانه ها ، فک و ناحیه شقیقه خود آرامش بیشتری داشته باشند.” “همچنین وقتی مسئله ای پیش می آید – آنها با یک تماس تلفنی استرس زا تماس می گیرند یا با کسی که با او کار می کنند برخورد سختی دارند – احساس می کنند که بهتر می توانند در این مسیر حرکت کنند زیرا در حال حاضر از خود مراقبت می کنند.”

7. در صورت نیاز از آن کمک بگیرید

یک پیاده روی طولانی یا یک حمام حبابی فقط می تواند تا این حد پیش برود و ویلوس می گوید شرایطی وجود دارد که به مراقبت های بهداشت روان اضافی نیاز است.

او می گوید: “وقتی احساس می کنیم روزهای بد بیشتری نسبت به روزهای خوب داریم ، وقتی احساس می کنیم اوضاع به دفعات درست تر از آنچه که درست است اتفاق می افتد ، آن وقت معمولاً زمانی است که باید با کسی تماس بگیریم و صحبت کنیم.”

ویلوز می گوید ، چیز دیگری که باید به دنبال آن باشید ، این است که وقتی رفتارهای خود آرامش بخش شروع به تسخیر خود می کنند. او مثال مواد مخدر یا الکل را آورد. وی گفت اگر این موارد خوب و همچنین چیزهای بد را بی حس می کند ، ممکن است وقت آن فرا رسیده باشد که به دنبال کمک باشید.

Willows می گوید اگر شما کارهای مراقبت از خود را انجام می دهید و احساس فشار و استرس در شما زیاد است ، یکی دیگر از نشانه های زمان رسیدن آن است.

هر کسی که به پشتیبانی عاطفی ، مداخله در بحران یا کمک به حل مشکل در PEI نیاز دارد ، می تواند در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با شماره 1-800-218-2885 با The Island Helpline تماس بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات بهداشت روان در مورد PEI ، منابع مربوط به Health PEI را در اینجا پیدا کنید ، یا از انجمن بهداشت روان کانادایی PEI در اینجا.


Island Morning برای برنده شدن در کارت هدیه 50 دلاری Food Island کانادا ، سه نام طراحی خواهد کرد. برای ورود ، به جزیره [email protected] ایمیل ارسال کنید یا با خط مکالمه ما در 1-800-680-1898 تماس بگیرید و به ما بگویید که برای مراقبت از خود چه کاری انجام می دهید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>