کمیسیون حقوق بشر کبک به نفع مرد سیاه پوستی که توسط پلیس Repentigny نمایه شده است ، تصمیم می گیرد

کمیسیون حقوق بشر کبک حکم داد که سه افسر پلیس Repentigny ، Que. ، هنگامی که او را متوقف و دستگیر کردند ، یک معلم دبیرستان سیاه را از نظر نژادی نمایان کردند.

فرانسوا دوکاس در دسامبر 2017 در حال رانندگی برای کار با BMW خود بود که پلیس او را کشاند.

وی از علت متوقف کردن وی پرسید و مأموران با دستبند وی را بازرسی کردند. برای وی دو بلیط صادر شد ، یکی به دلیل ممانعت از کار پلیس و دیگری به دلیل توهین به یک افسر.

بلیط ها بعداً کنار گذاشته شدند.

دوكاس گفت: “هرگز در زندگیم تصور نمی كردم كه یك روز صبح هنگام كار برای كار در كبك مانند یك مجرم دستبند بزنم.” وی گفت که به دنبال این حادثه ، اعتماد خود را به پلیس از دست داده است.

کمیسیون حقوق بشر پس از طرح شکایت با کمک مرکز تحقیقات-اقدام درمورد روابط نژادی (CRARR) ، حکم داد که شهر توبه و سه افسر باید 35000 دلار خسارت معنوی و مجازاتی به وی بپردازند.

روز شنبه ، دوكاس به CBC گفت كه خوشحال است كه كميسيون به نفع او حكم داد ، اما ممكن است سالها طول بكشد تا تصميم لازم الاجرا توسط دادگاه حقوق بشر استان اتخاذ شود.

هنوز هم ، او گفت که این روند ارزشمند بوده است زیرا او برای جامعه سیاه پوستان ایستاده است.

وی با بیان اینکه “سیاه پوستان از پلیس در Repentigny می ترسند” ، افزود: بسیاری تمایلی به طرح شکایت ندارند.

وی افزود: “من می پذیرم كه مشعل را حمل كنم و به جای آن مردم بلند شوم و به پا خیزم.” “اکنون توپ در زمین شهر است و آنها ادامه خواهند داد [that there’s a problem] اما ما همچنان سر و صدای کافی برای شنیدن خواهیم داشت. “

لیسون اوستیگوی ، معاون بخش استراتژی و پیشگیری پلیس Repentigny ، به سی بی سی گفت که شهر از این تصمیم تجدید نظر کرده است.

در بیانیه خود ، اوستیگوی گفت که این شهر تلاش می کند تا در تلاش برای مقابله با پروفایل نژادی “پیشگیرانه” باشد ، از جمله ساختن یک نیروی پلیس “همه گیرتر ، متنوع تر و نزدیک به جمعیت و جامعه”.

این شهر همچنین اخیراً یک شرکت مشاوره استخدام کرده است تا به آن کمک کند تا این اهداف را دنبال کند.

اوستیگوی نوشت: “ما منتظر نتیجه پرونده های فعلی ادعای پروفایل نژادی یا ادعاهای آینده نیستیم تا اقدامی انجام دهیم.”

“طی چند سال گذشته ، ما تعداد ابتکاراتی را که می خواستند خدمات پلیس را به تنوع جمعیت خود نزدیک کنند افزایش داده ایم. امروز ما تصدیق می کنیم که هنوز کارهایی داریم که باید انجام دهیم.”

فو نعیمی ، رئیس مرکز تحقیقات-اقدام در مورد روابط نژادی ، گفت که فشار مالی ممکن است شهر را مجبور به ایجاد تغییر کند. (سودا کریشنان / CBC)

با این حال ، مدافعان با انتقاد از این طرح اظهار داشتند که این طرح اذعان نمی کند مشکلی وجود دارد که باید حل شود.

فو نعیمی ، رئیس CRARR ، اظهار داشت که امیدوار است تصمیماتی مانند تصمیم کمیسیون حقوق بشر باعث ایجاد فشار مالی شود که در نهایت منجر به تغییر شود.

“اسکناس ها شروع به جمع شدن می کنند و دیر یا زود مودیان مالیاتی می گویند:” آیا واقعاً اینگونه می خواهم پولم توسط شهر خرج شود؟ “

نعیمی همچنین گفت که پرونده دوكاس فقط یك نمونه از تبعیض علیه جامعه سیاه پوستان در رپنتیگنی ، حومه شرقی مونترال است.

نعیمی گفت: “بسیاری از مردان سیاه پوست در گروه های سنی مختلف از اقدامات سو ab استفاده پلیس ، توقف و دستگیری و جریمه های نقدی شکایت کرده اند ، بنابراین بدیهی است که چیزی در آنجا وجود دارد.”

“این فقط مربوط به حساس سازی یا اجتماع یا روابط عمومی نیست ، بلکه درمورد بررسی همه جانبه و سیستمی سیاست ها و روش ها ، روش های انجام کارهایی است که منجر به شکایت های مطرح شده می شود.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>