موسیقی دانان و هنرمندان ویران شده می گویند صومعه محبوب مکان زیبایی و شفا بود

با خاموش شدن شعله های آتش از صومعه دو بون پاستور در مرکز شهر مونترال و فروکش کردن دود، جوامع موسیقی و هنر مونترال برای از دست دادن یکی از ارزشمندترین فضاهای فرهنگی شهر عزادار هستند.

ساختمان میراث در نزدیکی گوشه خیابان های شربروک و دو بولیون محل سکونت سالمندان، تعاونی مسکن، مهدکودک و آپارتمان های مسکونی بود.

این مکان همچنین خانه یکی از معتبرترین مکان های موسیقی کلاسیک مونترال بوده است.

برای بیش از سه دهه، کلیسای کوچک 120 نفری صومعه میزبان صدها کنسرت در سال بوده است که بسیاری از آنها توسط نوازندگان کلاسیک نوظهور برگزار می‌شود. سیمون بلانشت، مدیر هنری آن، گفت که این کلیسا در قلب میراث فرهنگی مونترال قرار دارد.

او گفت: این یک تراژدی است.

بلانشه گفت: “ما ویران شده ایم زیرا کلیسای کوچک بون پاستور مکان واقعاً مهمی برای موسیقی و کنسرت در مونترال است. این سکوی پرشی برای بسیاری از هنرمندان بوده است.”

“این برای همه در صحنه موسیقی آسیب زا است. همه در شوک هستند.”

یک پیانو در نمازخانه نشسته است.
کلیسای کوچک صومعه با 120 صندلی میزبان صدها کنسرت در سال بود که بسیاری از آنها توسط نوازندگان کلاسیک نوظهور برگزار می شد. سایمون بلانشت، مدیر هنری کلیسا، آتش را “یک تراژدی” می نامد. (صفحه فیسبوک نمازخانه بون پاستور)

اگرچه بسیاری از ساختمان در حال حاضر ویران شده است، بلانشت روی شهر حساب می کند که برای نجات کلیسا و محافظت از مکان آن در میراث شهر قدم بگذارد.

Prix ​​d’Europe در تلاش است تا مکان جدیدی پیدا کند

صد و یازدهمین دوره Prix d’Europe – مسابقه ای یک هفته ای برای نوازندگان جوان با جایزه بورسیه تحصیلی 50,000 دلاری – قرار بود تا 10 روز دیگر در کلیسای کوچک برگزار شود. سازمان دهندگان اکنون در تلاش برای یافتن یک مکان جدید هستند.

لیز بوچر، رئیس آکادمی موسیقی کبک، گروه غیرانتفاعی که حامی آن مسابقه است، نمازخانه را فضایی “زیبا” توصیف می کند که در آن نوازندگان همیشه “به گرمی پذیرفته شده اند”.

او گفت امیدوار است مسابقات روزی به آنجا بازگردد.

بوچر گفت: “برای کل صحنه فرهنگی و موسیقی مونترال، این یک ضرر بزرگ است – حتی اگر آنها تعمیر، بازسازی یا نوسازی شوند.” مطمئناً چند ماه تعطیل خواهد بود.»

زنی در حال نقاشی است.
افراد مبتلا به مشکلات روانی در 30 سال گذشته به Les Impatients، یک فضای هنری که در صومعه قرار دارد، آمده اند. (ارسال شده توسط Les Impatients)

در 30 سال گذشته، این ساختمان همچنین مقر Les Impatients بوده است، سازمانی که فضایی را فراهم می کند که افراد مبتلا به مشکلات روانی بتوانند به بیان هنری بپردازند.

فردریک پالاردی، مدیر اجرایی این سازمان می‌گوید: «این تقریباً مانند یک خانه دوم است. “آنها با مردم ملاقات می کنند. آنها فضای امنی دارند. هیچ قضاوتی وجود ندارد.”

پالاردی می‌گوید این آتش‌سوزی صدمات جبران‌ناپذیری به بار آورد و مجموعه بزرگی از آثار هنری ایجاد شده توسط 130 شرکت‌کننده در Les Impatients را از بین برد.

او گفت: ما همه چیز را از دست دادیم.

مردی با کت بلیزر در یک نمایشگاه هنری ایستاده است.
فردریک پالاردی، مدیر اجرایی Les Impatients، برای گروه خود گفت، آتش سوزی یک خسارت کامل بود. (سایمون ناکونچنی/سی بی سی)

بروکس هیوز، هنرمند و مجسمه‌ساز، یکی از افرادی که در Les Impatients به هنر پناه برده است، گفت که آخرین بار دیروز صبح آنجا بود.

هیوز که سابقه افسردگی دارد و اکنون تحت کنترل است، در 9 سال گذشته در آنجا آثار هنری خلق کرده است. به عنوان یک فرد کم تحرک، او گفت، در غیر این صورت، او زیاد بیرون نمی آید.

او گفت: «به خانه خیلی نزدیک است. “این برای بسیاری از مردم که جایی برای رفتن ندارند ویرانگر است.”

او گفت: “ما مثل یک جامعه کوچک هستیم. کارهای هنری انجام می دهیم و شوخی می کنیم.”

مردم به هنر نگاه می کنند.
پالاردی می گوید که آتش مجموعه بزرگی از آثار هنری ایجاد شده توسط 130 شرکت کننده در مرکز را که با مشکلات سلامت روانی از اسکیزوفرنی گرفته تا اختلال دوقطبی دست و پنجه نرم می کنند، نابود کرد. (عکس دنیس باریا)

هیوز گفت: “بزرگترین نگرانی من برای افرادی است که به عنوان عضوی از خانواده خود در نظر می‌گیرم و آنها به کجا می‌روند. آیا گروه با هم خواهند ماند؟ این من را بیش از همه ناراحت کرده است.”

هیوز مصمم است که ناامید نشود.

او گفت که او و هنرمندان همکارش هر جا که استودیوی بعدی درهای خود را باز کند، از طریق قدرت هنر به درمان خود ادامه خواهند داد.

در صحنه آتش سوزی صومعه بون پاستور چگونه به نظر می رسد

روآن کندی از CBC توضیح می دهد که پس از آتش سوزی ویرانگر پنجشنبه چه چیزی باقی مانده است.

پیشنهاد مقاله خواندنی  خرید ساعت مچی مردانه و زنانه