ساکنان جزیره گرد هم می آیند تا آگاهی خود را در مورد MMIWG افزایش دهند

صدها نفر روز جمعه در پارک ویکتوریا در شارلوت تاون گرد هم آمدند تا از زنان و دختران بومی و افراد دو روحی که کشته یا مفقود شده اند یاد و احترام کنند.

5 می، روز ملی آگاهی از زنان و دختران بومی مفقود و کشته شده و افراد دو روحیه (MMIWG) است که به عنوان روز لباس قرمز نیز شناخته می شود.

بسیاری از افراد حاضر در این مراسم لباس های جلیقه ای یا قرمز به تن داشتند. برخی از آنها دست های قرمز روی دهان خود داشتند.

این مراسم با پیاده روی آغاز شد و با سخنرانی به پایان رسید.

جیمی توماس، مدیر فرهنگ و گردشگری Lennox Island First Nation که در این مراسم سخنرانی کرد، گفت: این روز مهمی برای یادآوری و احترام به کسانی است که زندگی آنها تحت تأثیر قرار گرفته است.

زن
جیمی توماس مدیر فرهنگ و گردشگری Lennox Island First Nation، یکی از پنج سازمانی است که این رویداد را گرد هم آورده اند. (Sheehan Desjardins/CBC)

او گفت: «این واقعاً یک اپیدمی اینجا در جوامع ما است.

«تعداد زنان و دخترانی که ناپدید می‌شوند یا به قتل رسیده‌اند بسیار فراتر از استانداردها یا آمارهای معمول است. بنابراین این واقعاً در مورد آگاهی و ایجاد فضای امن برای ما است تا در مورد آنچه در اینجا در این کشور با آن سر و کار داریم فکر کنیم. “

در این مراسم، عکس هایی از افرادی که فوت کرده اند، مفقود شده اند و یا تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند وجود داشت.

ردیف عکس
یک ردیف از عکس‌های نمایش داده شده در این مراسم به احترام کسانی که زندگی می‌کنند تحت تأثیر بحران MMWG قرار گرفته‌اند. (Sheehan Desjardins/CBC)

توماس گفت که PEI یک جامعه کوچک است و ممکن است به اندازه سایر جوامع بزرگتر در سراسر کشور تحت تأثیر قرار نگیرد، اما هنوز هم جزایری ها باید در مورد آن آموزش بیشتری ببینند.

“افرادی در استان ما هستند که تحت تاثیر MMIWG قرار گرفته‌اند و آن خانواده‌ها، می‌دانید، از آن فقدان، آن درد و آن ضربه رنج برده‌اند. پس فقط در مورد آن فکر کنید و متحدان بهتری شوید و واقعاً با ما مردم بومی کار کنید و یاد بگیرید. “

پنج سازمان بومی از سراسر جزیره برای برگزاری این رویداد با یکدیگر همکاری کردند.

توماس گفت: «این یکی از اولین بارهایی است که ما این کار را انجام دادیم. این واقعاً قابل توجه است و کارهای زیادی در این روز انجام شده است.»

یکی از این پنج سازمان، انجمن زنان بومی PEI است

مردم
صدها نفر در پارک ویکتوریا با لباس‌های جلیقه‌ای یا قرمز گرد آمدند. (Sheehan Desjardins/CBC)

رئیس این گروه، ماتیلدا رامجاتان، امیدوار است که این رویداد آگاهی بیشتری را در مورد خشونت علیه زنان و دختران بومی و افراد دو روحیه افزایش دهد.

رامجتان گفت و او امیدوار است که این فرصت را برای مردم فراهم کند تا نگرانی های خود را مطرح کنند، به ویژه اگر شاهد خشونت در جامعه خود بوده باشند.

این فرصتی است که مردم می‌توانند در آن تماس بگیرند.»

پیشنهاد مقاله خواندنی  مزایای فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی نسبت به بازار