ده ها نفر در تظاهرات شهر کبک بر خلاف قوانین بهداشت عمومی جریمه شدند

پلیس کبک در تظاهرات روز شنبه بیش از 30 بلیط صادر کرد که در آن چندین صد نفر به محدودیت های بهداشت عمومی برای محدود کردن شیوع COVID-19 اعتراض داشتند.

این تظاهرات در مقابل ساختمان شورای ملی در شهر کبک برگزار شد. پلیس گفت بسیاری از تظاهرکنندگان فاصله فیزیکی را رعایت نمی کنند و ماسک نمی زنند ، که هم اکنون در تظاهرات در مناطق قرمز COVID-19 از جمله شهر کبک اجباری است.

هیچ دستگیری صورت نگرفت ، اما 34 بلیط به دلیل نقض قوانین بهداشت عمومی ، آیین نامه های شهرداری و قانون ایمنی بزرگراه ها به آنها داده شد.

اتین دویون ، سخنگوی پلیس شهر کبک گفت: “ما تشخیص می دهیم که تظاهرات یک تمرین دموکراتیک و یک حق اساسی است.” “اما افرادی که مایل به استفاده از این حق هستند باید به فاصله دو متری احترام بگذارند و از پوشش صورت استفاده کنند.”

پلیس شهر کبک در هر دو جهت بلوار Honoré-Mercier ، بین Grande Allée و René-Lévesque ، ترافیک را بسته بود تا به تظاهرکنندگان اجازه دهد قانون فاصله فیزیکی دو متری را رعایت کنند.

پلیس استان کبک همچنین چندین کاروان را که به سمت اعتراض از شهرداری های مختلف بین مونترال و شهر کبک در حرکت بودند ، اسکورت کرد.

در کبک ، جریمه نقض قوانین بهداشت عمومی می تواند بین 1000 تا 6000 دلار برای هر نفر باشد.

بیش از 7000 نفر در استان بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

پیشنهاد مقاله خواندنی  آنچه تاکنون درباره چگونگی شیوع واکسن COVID-19 در نوا اسکوشیا می دانیم